הם נכנסים לחדר, נבוכים, לא יודעים מה מצפה. מאות גברים ונשים כבר ביקרו כאן, אך לא מדברים על זה. די נדיר שתשמעו חברים שלכם אומרים: "השבוע היינו אצל סקסולוגית והיה מצוין". 

כאן ננסה לתאר איך מתנהל הטיפול המיני 

כאן בחדר נוצרת הזדמנות ראשונה לתאר את מה שמטריד ולהאזין לבן זוגנו מתאר את חיינו המשותפים. עצם השמעת התיאור המביך בנוכחות איש מקצוע יוצרת הקלה, בעיקר אם שתקתם הרבה זמן ואתם כמעט נחנקים מתסכול. בניגוד לקלות שבה ודעים לתאר איך אוהבים לבלות ומה אוהבים לאכול, לרובנו קשה לתאר את הפעילות המינית המועדפת. איך לומר "כיף לי כשהוא מנשק ב.."  "אני אוהב ליטופים חזקים.." "הייתי רוצה לגרות את..." ובאיזה מילים להשתמש כשרוצים לתאר אורגזמה, זקפה, דגדגן או מין אוראלי?

להפגת המבוכה אני נוהגת לשאול הרבה שאלות קטנות ומכוונות. השיחה זורמת והתמונה מתגלה: מערכת היחסים, התקשורת, מידת ההקשבה וההבנה ההדדית.

אחרי פגישה משותפת, נהוג להזמין כל אחד בנפרד 

זוהי הזדמנות לגלות בעיות שלא נאמרו בפורום הזוגי ולהשמיע מיוחדות. בשלב זה ניתן להתחיל לתפור את חליפת הטיפול המתאימה לזוג. הדבר נעשה תוך שיתוף והסכמה. הטיפול כולל שיעורי-בית כמו תרגילי פינוק ומגע, תרגילי תקשורת והקשבה ותרגילים ישירים לפתרון הבעיה.

למידה, תרגול ושיפור אצל גברים, נשים וצעירים

נשים הסובלות מכאבים ביחסי מין, ילמדו להכיר את איבר המין שלהן, להפעיל את מערך השרירים ברצפת האגן, יקראו ספרים על מיניות האישה ויכירו טכניקות שונות לכניסה לאווירה מינית. בשלב הבא הם תוכלנה להשתמש במאמני נרתיק, מכשירים בגדלים שונים (מאצבע דקיקה עד לעובי פין) שנועדו להכין את הנרתיק לביקור בתוכו.

גברים הסובלים מפליטה מהירה יכנסו לסדרת אימונים אינטנסיבית הכוללת למידה מדוקדקת של האופן שבו הגוף שלו מגיב ברמות שונות של גירוי. בשלב הראשון נעשים האימונים ידי הגבר לבד ובשלב השני ניתן לצרף את בת הזוג.

צעירים המתקשים ביצירת קשר זוגי בגלל חששות לקיים יחסי מין או בגלל שחוו כישלון טראומטי, יעברו את הטיפול לבד ויקבלו הדרכה וליווי תוך כדי יצירת קשר זוגי חדש.

טיפול המיני כולל לפעמים שיעורים בסיסיים בחינוך מיני ומתן מידע והעשרה. יש כאלה שאינם זקוקים ליותר ממפגש אחד. כמו, אותו גבר, גרוש טרי בן 40 , שפעם ראשונה בחייו לא עמד לו כשניסה לקיים יחסי מין עם חברה חדשה. היא נעלבה והוא נבהל. אחרי שיחת יעוץ והדרכה הסתיים הטיפול בהצלחה.

ולקינוח: הסיפור הידוע על הזוג שהגיע לסקסולוג והתלונן על קשיים ביחסי מין

הסקסולוג בדק, חקר, גישש חיפש ולא מצא. כמוצא אחרון הוא הציע להם להיכנס לחדר השני ולנסות. וראה פלא, הם יצאו עם חיוך מסופק. הם שילמו והלכו. אחרי שבועיים שוב הגיע הזוג. הסקסולוג שאל בדק ולא מצא דבר. ושוב ניסו בחדר הסמוך. וראה פלא, הם יצאו מסופקים ומחויכים. הסקסולוג ההגון שאל: אני לא מבין למה אתם באים? ענה הגבר: פשוט מאד, בבית הילדים מפריעים, במלון לוקחים 150 $ לחדר ואצלך זה רק 80$.

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בטיפול מיני

לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר ל - 058-5521113