זוג במיטה לאחר ויכוח

שאלה מעניינת הגיעה אל המייל שלי מיפעת (שם בדוי). רציתי לשתף את הגולשות/ים בתשובה ששלחתי אל הכותבת:

שימוש במילים גסות במיטה

"אנחנו זוג בגיל 30, חברים כבר 4 שנים. לאחרונה, בזמן יחסי מין, החבר שלי התחיל לדבר אלי במילים גסות במיטה, ממש מילים זנותיות וכל מיני דברים משפילים.

חשוב לי להגיד שמחוץ למיטה יש בינינו יחסי כבוד, אהבה ויחסים טובים. הוא לא מבין למה זה מעליב.

הוא אומר שזה לא מחוסר כבוד, אלא שהשפה והדיבור מדליקים אותו. אני מרגישה שהוא רוצה אותי, אבל אני לא מסוגלת להתגבר על ההשפלה שאני חשה. בסוף זה נגמר בריב.

מה לעשות? האם אני הבעיה? או אולי הקללות האלה מעידות על חוסר כבוד שלו כלפי? " מצפה לתשובתך. יפעת

התשובה ליפעת ולחבר

"מערכת יחסים בין גבר לאישה מכילה פעולות שונות: שיחות סתם ושיחות אינטימיות, בילויים וקניות וגם יחסי מין.

היחסים מצליחים כאשר בני הזוג לומדים להכיר את הצרכים השונים של כל אחד, לכבד אותם ולפרגן עד כמה שניתן. אני שומעת שיש ביניכם יחסי אהבה וכבוד. האמת היא שקורה לעיתים קרובות, גם בחדר המיטות וגם מחוצה לו, שמבקשים דברים שלא מתאימים לנו.

למשל, הגבר שלך יכול לבקש שתצאי איתו לרקוד ולך לא מתאים! האם זה חוסר כבוד? בדרך כלל לא. אם זה עולה במערכת יחסים אוהבת, הבקשה אינה מכוונת לפגוע או להשפיל.

מה, למשל, עושים אם האישה מבקשת מין אוראלי ולגבר זה משהו מביך ואולי אפילו דוחה. האם זה מעשה של השפלה וחוסר כבוד? האם הוא חייב להיעלב מהבקשה? במקרה שלך, הוא מבקש ממך לשמוע מילים גסות ולדבר באופן זנותי.

חשוב להדגיש

יש אנשים שזה מגרה אותם. ואחרים שזה דוחה ומגעיל עבורם. לכן, צריך שיחה פתוחה וכנה ביניכם, שבה את תוכלי לבטא איך ולמה זה פוגע בך. הוא יוכל להבהיר את המשמעות עבורו.

אם אתם מתקשים לנהל שיחה כזו, ומיד אתם גולשים לעלבונות ומריבות, יתכן שתצטרכו מתווך- כלומר סקסולוג או סקסולוגית שיסייעו לכם לנהל את השיחה באופן מכבד. זו תהיה גם הזדמנות לשפר את היכולת לנהל שיחה מינית ללא עכבות ומבוכה.

מה הפתרונות?

לוותר על המילים האלה לחלוטין, או להשתמש בשפה מעודנת יותר, שפה שתגרה אותו אבל עבורך תהיה נעימה ותאפשר לך להיפתח ולא להיחסם בחוויה המינית.

לסיכום, אני מאמינה שכאשר קיימת זוגיות טובה כמו שלכם, ניתן לעשות הרבה דברים בהסכמה ובפרגון, מבלי לגרום נזק אחד לשני.

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת, מרצה ויועצת בישראל ובחו"ל

לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113