שאלות ותשובות

לקביעת תור במרפאה
שעות פתיחה א-ה 8:00-20:00 ו' 8:00-14:00
טלפון: 03-5716996

סקסולוגיה וייעוץ מיני

מאת: גילה ברונר
סקסולוגית מוסמכת ובכירה
הרחב מזער הויברטור המנצח 396

שאלה:  

בשנה האחרונה אני נוהגת לאונן עם ויברטור

שמתי לב לכך, שמאז הרבה יותר קשה לי להגיע לאורגזמה מגירוי של בן הזוג. כיום אני זקוקה לגירוי כל כך חזק ומהיר, שאם זה לא קורה, אני פשוט לא גומרת. האמת היא שבן הזוג שלי אשם קצת. הוא זה שקנה לי את הויברטור במתנה לפני שנה.

עכשיו נמאס לו מזה, כי בעצם זמן רב מיחסי המין שלנו מוקדשים לכך שהוא מענג אותי בעזרת הויברטור. הוא מבקש ממני להפרד מהויברטור לזמן מה. אך הוא שוכח שרק בזכות הויברטור אני מצליחה להגיע לאורגזמה באופן קבוע. אני נרתעת.

ממש לא מתחשק לי לחזור לזמן שבו לא הגעתי לאורגזמה. גם אין טעם שאשתמש בו לבד, כי עדיין תהיה בעית אורגזמה בזמן ששנינו יחד. מה עלי לעשות כדי להמשיך ולשמור את יחסי עם בן זוגי וגם להגיע לסיפוק מלא ומהנה?

תשובה

לאחרונה הגיעו אלי מספר נשים עם שאלה דומה.

אז רציתי להודות לך על ההזדמנות שנתת להתייחס לסוגיה החשובה של האורגזמה הנשית. כמו שאת יודעת, תהליך האורגזמה של האישה מורכב ביותר. לכן נשים מתקשות להגיע לאורגזמה. לעתים זה קורה בגלל שהגירוי איננו ממוקד במיקום, בקצב ובעוצמה המתאימה.

לפעמים זה קורה בגלל שהפעילות המינית מותאמת לגבר ולא לאשה, 

הכוונה היא שהגירוי עובר מהר מדי מאזורים מפנקים ולא ארוטיים (ליטוף גב, פנים, ידיים וכו') לאזורים הארוגניים (שדיים ופות). הרי אם אין הכנה מספקת, לוקח לה הרבה זמן לגמור (אם בכלל זה מצליח). ובנוסף, יש נשים שמתקשות להתרכז, לחשוב מחשבות מעוררות, כאלו שיקלו עליהן להיכנס לאווירה המינית וליהנות מהמגע המיוחד שמעניק בן זוגן.

אחד הפתרונות לבעיה הוא השימוש במכשיר שיוצר גירוי ממושך ויציב, הויברטור.

יש סוגים שונים: אלה שנועדו לגירוי חיצוני (לדגדגן וסביבתו), אלה שמשמשים לכניסה לתוך הנרתיק (דומה לאיבר מין גברי) וגם ויברטורים משולבים שעושים את שתי הפעולות. יש נשים שגילו לראשונה את האורגזמה שלהן באמצעות ויברטור, לבד או עם בן/בת זוג. מעניין שנשים מסתפקות לעיתים קרובות בויברטור החיצוני.

הבעיה נוצרת כשהאישה מתרגלת לאורגזמה עם ויברטור. לא כל כך צריך להתאמץ. המכשיר עושה את העבודה. במקום להתאמץ, להתרכז, לחשוב מחשבות חיוביות, לפנטז, להניע את הגוף, להתבטא ולהגיד מה אנחנו רוצות, אפשר לשכב ולהמתין שהוא (הויברטור או הגבר שאוחז אותו) יעשה לך את זה. עם הזמן, הגוף שלך מתרגל לעוצמה ואז צריך להשקיע יותר זמן ויותר גירוי של העצבים באזור המיני.

עכשיו צריך לחולל שינוי. לא כל כך פשוט לשנות הרגלי מין, כמו הרגלים אחרים בחיים (אכילה, ספורט, שינה ועוד). 
אבל אולי העצות שלי תעזורנה. ראשית נתחיל מעצות לחדשות, אלה שרק התחילו להשתמש בויברטור.  
למתחילות אני מציעה ללמוד להגיע לאורגזמה עם וגם בלי ויברטור. אחרי שלמדת מה זו אורגזמה עם, תתחילי לנסות להגיע לרמות ריגוש גבוהות בלי ויברטור. כך תוכלי להשתמש בו לסירוגין. בימים שאת יותר איטית בקצב הגירוי שלך תתפנקי בו, ובימים אחרים תשקיעי את בריגוש ובגירוי ללא עזרים ומכשירים.

לותיקות, אלה שכבר התרגלו, כמוך, אתן צריכות לעבור אימון בגמילה מהויברטור. איך עושים את זה ? בזמן אוננות או יחסי מין, משתמשים בויברטור עד כמעט אורגזמה, ואז מפסיקים את פעולת הויברציה ובמקומה מוסיפים גירוי של יד (שלך או שלו). זה דורש אימונים רבים, ובחלק מהפעמים את תאבדי את הגירוי ותסיימי את יחסי המין בלי פורקן. זה לא נורא. פשוט תתמידי ותראי שזה מצליח. 
אם העצות לא מספיקות, תמיד אפשר לפנות למרפאה סקסולוגית ותקבלי ייעוץ יותר אישי.

הרחב מזער שפיכה מהירה – בעיה שכיחה ומתסכלת 637

שאלה:

הבעיה שלי היא שאני גומר מהר

פעם זה היה יותר טוב, הייתי מצליח להתאפק. היום זה קשה, ואני ממש לא מספיק לספק את אשתי.

פעם הייתי גומר פעמיים בזמן קצר. לאחרונה קשה לי עם הפעם השנייה. הבעיה נעשתה מהותית וקשה להתעלם. אשתי כועסת ואנחנו רבים. אני מבין אותה ולא יודע מה לעשות. יש לי מחשבה שאולי זה משהו פסיכולוגי. הלכתי לנערת ליווי והצלחתי לגמור פעמיים. חוץ מזה הקשר שלי ושל אשתי טוב. אנחנו בריאים וצעירים (אני בן 36) ואפילו יש פרנסה (ברוך השם).

תשובה:
בוא נתחיל מהתחלה. 

קודם עלינו לברר: "למה אתה מתכוון כאשר אתה אומר אני גומר מהר"? לפעמים גבר מרגיש כאילו הוא גומר מהר, למרות שזה לא כך?

שפיכה מהירה מתקיימת במקרים שהגבר גומר תוך פחות מדקה.

חלק מהגברים זה אפילו קורה להם עוד לפני הכניסה לנרתיק או מיד תוך כדי הכניסה לנרתיק. המצב הזה נותן תחושה שאין לך השליטה על הגירוי או האורגזמה. אם אתה מצליח לחדור לנרתיק ולהישאר שתי דקות או יותר לפני שאתה מגיע לאורגזמה, אז אינך סובל מהבעיה. מה שלא ברור זה למה בעבר אשתך נהנתה והיום לא.

יתכן שבעבר סמכתם על הסיבוב השני שהיה קצת יותר ממושך מהסיבוב הראשון. וכיום נשארתם עם סיבוב אחד, כמקובל ברוב יחסי המין. לפעמים קיימת בעיה אחרת-  כאשר בת הזוג מתגרה לאט, לוקח הרבה זמן עד שהיא מגיעה לאורגזמה, אם בכלל היא מצליחה לגמור. במצב כזה הפער שנוצר בין הזמן שהיא צריכה לגירוי לזמן שאתה צריך לגירוי הוא משמעותי והוא זה שמפריע.

עוד שאלה חשובה שאוכל לשאול היא:

מה קורה אצלך באוננות? האם אתה חש שינוי דומה?

אם באוננות יש לך שליטה יותר טובה מאשר ביחסי מין, יתכן שאתה לחוץ כאשר אתה נמצא ביחסי מין עם אישה- כי לחץ ומתח יכולים לגרום לשפיכה מוקדמת. ובשביל מה אתה הולך לנערות ליווי ? אם אתה הולך בשביל הגיוון- אז זה עניינך הפרטי. אבל, אם אתה הולך בשביל להתאמן או לבדוק את התפקוד שלך, אז זה לא המקום האידיאלי.

בכל אופן אפשר להציע לך מספר פתרונות לבעיה

אפשרות ראשונה היא להשתמש בטכניקה של אימון אינטנסיבי שבו אתה לומד לשלוט על עיתוי האורגזמה שלך- האימון מתחיל מתרגילים מיוחדים באוננות עצמית ואח"כ משלבים את הרגלי הלמידה החדשים לתוך יחסי המין. העיקרון הבסיסי של טיפול זה מבוסס על האמונה שגברים רבים מתרגלים לגמור בצורה מהירה ויעילה ואינם מודעים לאופן המדויק שבו גופם מגיב. לכן, צריך לתרגל הכול מחדש ובקצב אחר. תוכל ללמוד לעשות את התרגילים בטיפול סקסולוגי או לחפש הוראות האינטרנט.

היתרון בטיפול מיני עם סקסולוגית מיומנת, שבמהלך הטיפול בשפיכה המהירה, מלמדים אותך ואת בת זוגך להיות גם מאהבים יותר מיומנים. אפשרות שנייה היא לבקש טיפול תרופתי מרופא מומחה בטיפול בהפרעות בתפקוד המיני של הגבר. מדובר בתרופות לחרדה המצליחות לעכב את משך הזמן עד אורגזמה.

ברור שהתרופות לא מאריכות את משך הזמן עד השפיכה, לכן צריך להמשיך ולהשתמש בהן כל הזמן. לפעמים בעיית השפיכה המהירה משנית, כלומר מתרחשת בעקבות קשיים בזקפה. במקרה כזה ניתן לשפר את המצב דווקא על ידי כדורים לשיפור הזקפה (למשל, ויאגרה, סיאליס, לויטרה, תרים). לגבי בת הזוג, כדאי לברר אם גם אצלה חלו שינויים בתפקוד המיני, כמו שקרו אצלך.

בטיפול מיני משותף ניתן יהיה לאבחן באופן ברור יותר את הקשיים המיניים שלכם. מניסיוננו, שיתוף פעולה בין שני בני זוג מגדיל את סיכויי ההצלחה. שניכם תוכלו לשלב את הקצב האישי שלכם וליצור התאמה מינית מענגת יותר. 

הרחב מזער אני לא מצליחה לגמור בחדירה 20109

שאלה:

יש לי חבר. הוא הראשון שלי. 8 שנים ביחד. הסיפור שלי מוזר. אני מצליחה להגיע לאורגזמה בקלות בגירוי של הדגדגן משולב במהלך חדירה.

יחסי המין שלי ושל החבר שלי מעולים. למרות זאת, אף פעם לא גמרתי רק מחדירה. כדי לגמור אני צריכה תנוחת רכיבה, וגירוי מיוחד של  דגדגן. האורגזמות מעולות, אבל כל אחת שונה. זו הנרתיקית יותר מיוחדת וארוכה. למה בתנוחה המיסיונרית אני לא מצליחה לגמור, כשהוא בנרתיק? אני מרגישה שזה בא - אבל אז הוא גומר או מתעייף ולי זה מתפקשש. השאלה שלי היא רק מסקרנות, כי באמת אני מרוצה ביותר מהתפקוד המיני שלי ושלו.

תשובה:

שאפו וברכות! אורגזמה היא עסק מורכב לרוב הנשים.

את מצליחה לגמור בדרכים שונות ואפילו מצליחה להבחין בין איכויות שונות של אורגזמה. זה כמו מישהו שמסוגל להבחין בהבדלים הדקים בין שני מאכלים דומים. קיום האורגזמה הנשית דורש מעורבות של מספר מערכות בגוף ובמוח, כולל המערכת האנדוקרינית, הורמונים, מערכת העצבים, הדם והשרירים. כמובן שגם המצב הבריאותי משמעותי, וגם המצב הפסיכולוגי (זכרונות, חוויות חיוביות ושליליות, החינוך, הזוגיות שלך בהווה ובעבר, המצב הנפשי, מצב הרוח, וגם הציפיות שיש לך מהסקס שלך). רוב הנשים גומרות דווקא בגירוי נכון של האיבר המיני שלהן, הדגדגן וסביבתו. רובן לא יגמרו מחיכוך פין בנרתיק. אם מתרחשת אורגזמה נרתיקית, היא קורית בעקבות גירוי עקיף של גוף הדגדגן. זהו חלק אחורי של הדגדגן שמגיע לדופן של הנרתיק. התנועה של הפין פנימה והחוצה, עשויה להזיז את החלק הזה ("הזנב" של הדגדגן). יש נשים שחיכוך זה מספיק להן, אך עבור רוב הנשים, חיכוך ב"זנב" הדגדגן איננו יעיל והן זקוקות לתוספת של גירוי באזור החיצוני ("הראש" של הדגדגן). אם מאוד חשוב לך להגיע לאורגמה מחיכוך בנרתיק, עלייך להיות מאד מרוכזת ומאד מגורה, לפני שהגבר נכנס לנרתיק שלך. הוא עושה את אותו דבר- הוא נכנס לנרתיק כשהוא מאד מגורה. לכן הוא גומר לפני שאת מספיקה. אבל בסופו של דבר, מה שחשוב זה שנעים לך ביחסי המין עם בן הזוג. וזו בעצם מטרת יחסי המין. להיות באינטימיות ובעונג בחוויה משותפת. מבלי לספור אורגזמות, תנוחות ועוד דברים שלא מועילים לאינטימיות הזוגית ולא לתחושת העונג.

 

הרחב מזער והפעם - אמא שואלת על בנה המתבגר 21340

שאלה:

אני אמא לנער בן 17, ואולי זה מוגזם שאני דואגת. אבל הנושא מטריד אותי. במפגשי בית-קפה עם חברות שלי, הן צוחקות על כתמים בתחתונים של הבנים המתבגרים שלהם. בזמן מיון הכביסה הן נתקלות בכתמי קרי לילה. אני שותקת, מתבישת ומוטרדת, כי מעולם לא ראיתי כתמים כאלה בתחתונים של הבן שלי. האם מערכת המין שלו תקינה? אולי יש איזשהי בעיה שמונעת קרי לילה? אני לא יכולה לדבר איתו, כי הוא ביישן וסגור. גם לא היתה לו מעולם חברה, למרות שהוא נאה בעיני וגם חכם. אולי תוכלו לייעץ לי? 

תשובה: 

על מנת להבין את המצב, כדאי שנדבר קצת על קרי לילה. כאשר ילד מגיע לגיל ההתבגרות מופרשים הורמוני מין ומתרחשים מספר שינויים במערכת המין שלו: נוצרים תאי זרע באשכים, ונוזל זרע מיוצר בבלוטת הערמונית (Prostate) ובשלפוחית הזרע (Seminal vesicle). השילוב בין תאי הזרע ונוזל הזרע יוצרים את השפיכה המתרחשת בד"כ כאשר הגבר מגיע לאורגזמה. לפעמים נפלט נוזל זרע בזמן השינה. זה קורה לעיתים קרובות בגיל ההתבגרות, אך יכול להתרחש גם בגיל מבוגר. תופעה זו נקראת  "קרי לילה", או בשפה העם "חלום רטוב". בגיל מבוגר יכול להופיע קרי לילה, בעיקר אם הגבר נמנע תקופה ארוכה מפליטת זרע ביחסי מין או באוננות. אצל מתבגרים, טיפות הזרע המופרשות בלילה בעת השינה הן המקור לכתמים על התחתונים או על הפיג'מה. אבל חשוב לזכור, שאם המתבגר נוהג לאונן ולהגיע לאורגזמה עם פליטת זרע, הוא לא יחווה קרי לילה. כך שלא לכל המתבגרים יש קרי לילה. לכן, את יכולה להיות רגועה. די סביר שבחור בן 17, כמו הבן שלך, נוהג לאונן. זוהי דרך מצויינת להכיר את מערכת המין ואת האופן שבו היא מגיבה. אני מניחה שכאשר הוא מגיע לפליטת זרע, הוא מוצא דרכים לנגב את הנוזל באופן דיסקרטי ונקי כך שאת לא מוצאת כתמים על התחתונים. 

לסיכום: העצה שלי - "לא לעשות כלום, להפסיק לדאוג, ולכבד את הפרטיות של הבן, כמו שעשית עד עכשיו."

לקביעת תור במרפאה
שעות פתיחה א-ה 8:00-20:00 ו' 8:00-14:00
טלפון: 03-5716996