חמישים גוונים של אינטימיות ואירוטיקה

לכבוד יום האהבה VALENTINE’S DAY המתקיים ב 14.2.2017 מציעים שנעניק מתנות רומנטיות, נזמין עיסוי זוגי וארוחה לאור נרות.

השנה זכינו גם בסרט חדש: "חמישים גוונים של אופל", המשכו של "חמישים גוונים של אפור". העלילה: "לאחר הפרידה מכריסטיאן (החתיך המדליק העשיר שאוהב מין שליטה וכאב), מנסה אנסטסיה (הגיבורה שהייתה תמימה בסרט הראשון) להמשיך בחייה. כריסטיאן מנסה לפתות אותה לחזור אליו, והיא מתקשה לסרב אך דורשת הסדר חדש לקשר ביניהם.

סדרת ה" 50 גוונים של..." פרצה מחסום ספרותי. בזכותה, ניתן היום למצוא בחנויות הספרים עשרות רומנים ארוטיים שנכתבו ע"י נשים, למען נשים, שבולעות אותם בשקיקה.

כסקסולוגית התופעה די מובנת לי

בעולמנו הנוכחי, הבעיה המינית הראשונית היא "להתניע" את החשק, את המוטיבציה ליזום או להיענות ליחסי מין. הרי עולמנו מלא בדברים מעניינים ומאתגרים: קריירה, לימודים, העצמה אישית, ובנוסף, מדיה חברתית ממכרת (פייסבוק, אינסטגרם, טויטר, סנאפצ'ט, וואטסאפ ועוד).

לגברים יש סרטי פורנו, שמקצרים את תהליך הגירוי. הפורנו תפור לגבר וקל לו להזדהות עם שחקנים מצוידים שלצדם נשים משתוקקות, ומסופקות. הסצנה לא מתאימה למערכת המין הנשית. נשים מספרות שלעיתים הפורנו עלול לכבות אותן.

אז למה נשים מעדיפות ספרים?

כי העלילה בספר מאפשרת לאשה לדמיין מה שמתאים לה. היא לא זקוקה לתמונה מדויקת של אברים מיניים של תנוחות, קולות או עוויות. היא מתרכזת והופכת הבמאית של הסצנה המינית, שמתאימה לה. בזכות הספרים, האישה מפתחת את יכולת הפנטוז שלה, והסיפורים ישמשו בעתיד כמאגר ארוטי.  

אבל- חשוב לזכור!! שכמו בכל תחום אחר בחיים, לא חייבים לחקות או לאמץ דפוסי התנהגות המתוארים בספר/סרט.

למשל, אפשר ליהנות מסרט הרפתקאות, אך לא חייבים לחיות לפיו. או למשל, אם רואים תכנית בישול עם שפים מפורסמים, זה לא אומר שחייבים לאהוב את המנות שהם הכינו. כך גם בסרטים ארוטיים-מיניים: מותר להתגרות ובכל זאת לשמור על זכות הבחירה. לנסות מה שמתאים, ולהתעלם ממה שלא בסגנון שלכם.

חג אהבה שמח,                                                                                                             
גילה

גילה ברונר הינה סקסולוגית בכירה ומוסמכת כמדריכה בחינוך המיני. לגילה ניסיון רב בפתרון בעיות מיניות אצל זוגות ויחידים והיא האחראית על השירות הסקסולוגי והייעוץ המיני במרכז רפואי דניאלי.