מחשב נייד עם אזהרה צפייה מגיל 18 פלוס

אחד מהסיפורים הרבים המתפרסמים במדיה מתאר בחור צעיר, המעלה בעיה משמעותית - את עוצמתה אנחנו מתחילים לחוש במרפאות הסקסולוגיות.

צריכת פורנו מגיל צעיר

הבחור מספר שמגיל שמונה הוא נהג לאונן מול תמונות עירום. בגיל 10 הוא המשיך עם פורנו פשוט בכבלים שהיו להורים שלו ועם הופעת האינטרנט המהיר הוא זכה באינספור אפשרויות חדשות.

ובכן, האם חשיפה ממושכת לפורנו בעייתית?

כשהגיע הבחור שלנו לגיל 26, הוא שם לב שהוא מעדיף לחוות ריגושים מיניים רק עם עצמו, לא עם בת זוג. כל הניסיונות שלו לקיים יחסי מין עם בחורות נאות ומושכות לא צלחו וחוויות אלה חזרו על עצמן מספר רב של פעמים.

האם הפורנו משפיע על תפקוד מיני וזוגיות?

הוא בדק כל מיני אפשרויות וסיבות לקשיי הזקפה שלו, ולא מצא דבר. ברגע זה הוא הבין שקשיי הזקפה שהוא חווה ביחסי המין שלו עלולים לבוא כתוצאה מחשיפה ממושכת לפורנו.

הוא עשה מעשה: תשעה חודשי התנזרות מפורנו, והנה חזרה היכולת להימשך לנשים והשתפרה היכולת לתפקד ביחסים אינטימיים.

עכשיו הוא החליט לסייע לאחרים, להתגייס למען צעירים, ולהגביר את המודעות שלהם להשפעה השלילית של השימוש בפורנו.

לא מקרה יחיד - הכרת הבעייה, מניעה וטיפול:

גם למרפאה הסקסולוגית מגיעים צעירים רבים עם תלונות דומות. רק השבוע סיפר לי אחד מהם: "הפסקתי לצפות בפורנו והקטנתי את תכיפות האוננות שלי. והנה, פעם ראשונה, אחרי שנים רבות, אני הולך ברחוב ורואה בנות, והן נראות לי מושכות.

זה לא קרה לי כבר הרבה זמן. פתאום, אני מתחיל לחשוב על האפשרות לקיים יחסי מין עם אשה. הייתי מסופק הרבה זמן ובכלל לא היה לי חשק לזה !!"

לסיכום:

אכן, שימוש תכוף בפורנו, כמו גם שימוש מגיל צעיר, משנים את אופן החשיבה של המוח, את היכולת היצירתית להתגרות מינית בחיים האמיתיים, והתוצאה היא שהם תורמים לירידה בחשק (אכן נשמע מוזר !!) וגם לקשיים בזקפה.

זכור: בהתחלה אתה בטוח שבחרת בבת זוג לא נכונה, לא מושכת, לא מתאימה. וכזה קורה לך עשרות פעמים, אתה מתבונן במראה ומבין- שאתה והמוח שלך הם הסיבה לקשיים בתוך מערכת היחסים שלך.

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בכירה בטיפול מיני
לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113