נגישות
 
פעילויות המרכז

האפשרויות להפסקת הריון

הפסקת הריון יכולה להיעשות באמצעות טיפול תרופתי או באמצעות ריקון כירורגי של הרחם (גרידה).

ההחלטה על ביצוע ההפלה בדרך זו או אחרת נעשית בהתאם לפרמטרים רפואיים שונים, כמו מצב בריאותך, גילך, גיל ההריון וכו'. 

הפסקת הריון תרופתית: 

הטיפול התרופתי (מיזופרוסטול) ניתן בשלב מוקדם של ההריון - עד שבוע 9 (יום 63). התרופה המתחקה אחר הפעולה של ההפלה הטבעית, ניטלת דרך הפה. הטיפול אינו כרוך בהרדמה או בהתערבות כירורגית ואינו מצריך אשפוז, אולם נדרשת השגחה רפואית מלאה.

שיעור ההצלחה של הטיפול התרופתי בהפלה נדחית עומד על כ- 80%. לעיתים, במקרים בהם נכשל הטיפול, עלול ההריון או שרידים ממנו להישאר ברחם, ומכאן הצורך בפרוצדורה כירורגית להסרת כל שאריות ההריון. מהסיבה הזו – חשוב להיות במעקב רפואי לאחר ניטלת התרופה. 
תופעות לוואי של הטיפול: כאב בטן דמוי מחזור, דימום ווגינלי. (ניתן להשתמש בזמן הטיפול במשככי כאבים כמו נורופן, אדוויל, אדקס). 

למי מתאים הפלה תרופתית?

לנשים שנמצאות עד שבוע 9 להריון ו\או על סמך גודל העובר בבדיקת האולטראסאונד.

חשוב לדעת: 

  1. להגיע לרופא הנשים בשלב מוקדם של גילויי ההריון. ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם, כך הסיכוי להצלחתו גדול יותר.  

  2. להיות במעקב לאחר הטיפול התרופתי בהפלה נדחית, כדי לוודא שהרחם חזר לעצמו ולא נשארו שאריות הריון בחלל הרחם. 

להפלה טבעית ויזומה עלולות להיות השפעות נפשיות, הנובעות משינויים הורמונליים מתחושות עמוקות של עצב, רגשות אשמה, בושה וכן חרדה מאי פריון עתידי. במרכז רפואי דניאלי תוכלי להיוועץ ולהיעזר במומחים השונים (כמו פסיכולוגיה, פסיכיאטריה ומומחים מהרפואה המשלימה), שנמצאים תחת אותה קורת גג, שלהם ניסיון רב בבריאות האישה.

הפלה מלאכותית (גרידה) בשליש הראשון להריון:  

פרוצדורה זו מתבצעת בשלב מתקדם של ההריון, בבית חולים ציבוריים או במרכזים רפואיים גדולים.

כיצד מתבצע הטיפול בהפלה מלאכותית (גרידה)?

ההליך מתבצע בחדר ניתוח, בהרדמה כללית. לאחר תהליך של הרחבת הרחם, מחדיר הרופא צינורית המחוברת למשאבה, אל תוך חלל הרחם ושואב את התוכן ההריוני של הרחם.

לאחר מכן, מוציא הרופא את הצינורית והמשאבה, ומוודא באמצעות כפית גרידה, כי לא נותרו שרידים של שק ההריון ברחם. מומלץ כאן לבצע את הפעולה בהנחיית אולטראסאונד.

הפרוצדורה נמשכת מספר דקות, שבסיומה תישארי להשגחה רפואית למשך כשעתיים. לאחר מכן תשוחררי לביתך, תוך המלצה לשמור על מנוחה למשך יום עד יומיים. לעיתים יש צורך במתן טיפול אנטיביוטי תוך ורידי למניעת התפתחות זיהומים  בעת ההפלה.

לאחר הגרידה:

אישה שעברה גרידה עלולה לעיתים לסבול מבחילות והקאות לסירוגין, ומכאב בבטן התחתונה. 

סיכונים:

בין הסיבוכים המיידיים - דמם רב, ניקוב חלל הרחם, זיהום ברחם או באגן וסיבוכים הקשורים להרדמה כללית.
ניקוב דופן הרחם, לידה מוקדמת בשל אי ספיקה של צוואר הרחם בעקבות ההרחבה המכאנית של צוואר הרחם, והחשש מפני פגיעה בפריון. כמו כן עלולים להופיע סיבוכים הקשורים להרדמה הכללית.

סיבוכים מאוחרים - כוללים היווצרות שאריות ברחם, הידבקויות תוך רחמיות, פגיעה בפריון ואפשרות תיאורטית ללידה מוקדמת בשל אי ספיקת צוואר הרחם.

יתרונות הגרידה על פני הפלה תרופתית:

ההליך הכירורגי קצר וכך גם המעקב שלאחריו. הגרידה מלווה בדימומים ווסתיים קלים, לזמן קצר, בהשוואה להפסקת הריון. הסיכוי לכישלון הגרידה הוא נמוך יותר (רק בכ-1% מהמקרים יש צורך לבצע גרידה חוזרת כתוצאה משרידי שק ההריון).

ניתן להפסיק הריון עד שבוע 22. הפסקת הריון מאוחרת מעלה סיכון לסיבוכים גדולים יותר, ויש לדון על כך באופן פרטני תוך התייחסות לגיל היולדת, ההסטוריה רפואית ורצון האשה. 

חשוב שתדעי:

  1. אין סיבה להסתובב במשך ימים ארוכים ואף שבועות עם הריון לא תקין או לא רצוי. ניתן לקבל ייעוץ ובדיקה ראשונית במרכז הרפואי דניאלי, באופן דיסקרטי, תוך פרק זמן קצר. 
  2. מרבית הביטוחים כיום מכסים את עלות ההפלה. 
  3. ייעוץ לשימוש באמצעי מניעה המתאימים לך, ניתן כחלק בלתי נפרד מהמעקב להפסקת הריון.

למידע וקביעת תורים התקשרים ל - 050-4682752 או השאירי פרטים בטופס מטה

דיסקרטיות מובטחת!

חזרה


ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים
בנושא: האפשרויות להפסקת הריון
אנא מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי
{{ errText }}
פנייתך התקבלה ותטופל בהקדם!