נגישות
 

חדשות

ט"ו באב הגיע - זמן להתחדש

מאת: גילה ברונר, סקסולוגית

ט"ו באב הגיע

בטח יצא לכם לטייל במהלך חודשי האביב, בצפון, בדרום, או בשכונה שלכם. שמתם לב לתהליך ההתחדשות: בכל פינה גינות התמלאו בפרחים, עצים שהיו ערומים בחורף התכסו בירוק טרי ובפרחים צבעוניים. הטבע התעורר לחיים.

ט"ו באב וזוגיות

גם בזוגיות זה קורה. יש תקופה של שיגרה יבשה, בלי התרגשות, בלי מבטים, בלי תשוקה או התלהבות. יש לכולם סיבות רציניות ואמיתיות למצב הזה: "היינו עסוקים", "היתה לי בחינת גמר", "הבוס מלחיץ אותי כל היום", "כשהגעתי הביתה התמוטטתי", "אחרי שמשכיבים את הילדים- למי יש כוח". זה לא אומר שאבדתם את זה, שאתם כבר לא אוהבים. הדאגות והמטלות היום-יומיות מכסות על הכל, והשיגרה קצת מייאשת.

אז ט"ו באב זו ההזדמנות להזכיר לנו להתחדש, ולא לקחת את הקשר האינטימי כמובן מאליו. אולי זה טוב שיש כמה ימים בשנה שמזכירים לנו את האהבה שלנו (וולנטיין, ט"ו באב, יום השנה לזוגיות). אז יאללה- לפעולה...

בניגוד למיתוס המטופש והנפוץ ש"אהבה אמיתית לא צריך לתחזק", אני מאמינה שצריך לעשות מעשים כדי להרגיש את האהבה. זה כמו גינה- צריך לעמול ולהתאמץ, להשקות ולנקות, כדי שיהיו פרחים בגינה. הפרחים האלה, למרות המאמץ וההשקעה, הם אמיתיים והריח שלהם נפלא. כך גם האהבה - חשוב שנתאמץ עבורה.

מה לעשות?

  1. להקשיב לבן/בת הזוג, להקשיב למה שהם אומרים בלי הערות ובקורת ("היית צריכ/ה לעשות אחרת"), ועם פרגון ("אני מבינ/ה שקשה לעבוד עם בוס כזה").
  2. להחמיא, ככה בקטנה. גם אם לפני 5 שנים החמאתם (על העור החלק, צבע השיער, או על עומק המבט בעיניים) הגיע הזמן לחזור על זה.
  3. לחזר - לשלוח הודעה, מייל, אימוג'י, ומילים של געגוע. 
  4. לקבוע דייט בבית קפה, על שפת הים, בלילה טיול לאור ירח בשדרה. 
  5. לחבק ולגעת. סתם כך בשביל להרגיש אחד את השני. חיבוק ללא תוכניות המשך. נשיקה לפני השינה. 
  6. משהו משמח - לעשות משהו קטן שאתם יודעים שישמח מאד את בן/בת הזוג.

והכי חשוב:

להיות נדיב ! להגיד תודה מכל הלב. לשמוח שמתאמצים להראות לנו את האהבה. גם אם פספסו בגדול, לא חייבים ל"רדת" עליהם. אפשר פשוט לשמוח בכך שחושבים עלינו !

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בטיפול מיני

לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113

זוג צופה בשדה ירוק ופרחים צהובים

 

 


ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים
בנושא: ט"ו באב הגיע - זמן להתחדש
אנא מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם האפשרי
{{ errText }}
פנייתך התקבלה ותטופל בהקדם!