זוג עוברים לגור בבית חדש

הגיע הרגע – אחרי שנה של חברות (או יותר) החלטתם לגור ביחד. עד עכשיו, נפגשתם בסוף שבוע. שניכם עמוסים. עבודה, לימודים, ספורט, חברים. מצפים לפגישה המיוחדת בסופ"ש. מפנטזים. יש הרבה מה לספר, יש רצון לשתף, יש חשק לחבק ולחוש. סקס הוא מרכיב חשוב עבורכם בסופ"ש, מין בילוי מענג שמצפים לו בשקיקה.  

והנה הפתעה

אחרי מספר חודשים של מגורים משותפים, אתם שמים לב לתופעה מעניינת, בעצם מעצבנת! אתם כמעט לא עושים סקס. באמצע שבוע אתם עייפים, עסוקים, צופים בסדרות ונרדמים. בסופי שבוע אתם מנסים להספיק לבקר הורים, לפגוש חברים, לצאת לבילוי והסקס נדחק למקום שולי בסוף היום. אתה, אין לך כוח להשקיע יותר מדי. את, אין לך כוח להדליק את עצמך. עושים משהו (לצאת ידי חובה) ואז לא מתחשק לחזור על זה.

מילה של נחמה

אתם לא לבד. התופעה די שכיחה. זה לא משהו פגום אצלכם דווקא. למרפאה מגיעים זוגות רבים עם סיפור דומה. אשמח להסביר ולפרט.

למה אין סקס כשעוברים לגור יחד?

זוגות שאינם חיים יחד, נוהגים לקבוע דייט לבילוי (סרט, מסעדה, טיול וכו'). הדייט הזה מהווה את המועד המדויק שבו תקיימו יחסי מין. שניכם די מודעים לכך וגם מתכוננים (אמצעי מניעה, פרטיות וכדומה). כיוון שלא נפגשתם הרבה זמן, יש געגוע, יש תשוקה וקל לעורר את מערכת המין לריגוש, לגירוי ולעיתים אף להגיע לפורקן (אורגזמה). 
אבל, ברגע שאתם גרים יחד, נעלם הדייט של הבילוי המיני מהלו"ז. הרי אפשר לקים יחסי מין כל יום. מתי שרוצים. 
הידיעה שסקס זמין בכל יום, מורידה את הגעגוע, מקטינה את ההתרגשות ומפחיתה את התשוקה. וכיון שאתם מאמינים שאסור לתכנן סקס (לפחות חלק מכם), שסקס אמיתי חייב להיות ספונטני, אתם  ממתינים שיידלק החשק, מבלי לדעת שבתנאי שיגרה רמת ההתלהבות מתמתנת. זה לא אומר שאינכם נמשכים אחד לשני. זה לא אומר שנגמרה האהבה. קשה קצת לחוש חשק כשעייפים, עסוקים וגם כשיש אלטרנטיבות נפלאות לסיפוק וכייף (אינסטגרם, פייסבוק, משחקים, סדרות וסרטים).

מה עושים ?

מבינים שבתנאי שיגרה מדליקים את החשק בצורה אחרת. 
מדברים על זה.
קובעים דייט מיני ומתכוננים (מקלחת, גילוח, בושם, אוירה בחדר)
בוחרים זמן מתאים – בחצות קשה קצת להדליק את מערכת המין. 
וכמו שעשיתם בעבר, כשלא גרתם ביחד- ארגנתם בילוי, שוחחתם, חזרתם, החמאתם ורק אח"כ חזרתם הביתה לסקס. אז נסו לעשות משהו דומה. ולא מחליטים מייד להחליף בני זוג.

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בכירה בטיפול מיני
לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113