זוג עם מחשבות

דייטים מוקדשים לנסיון ליצור קשר משמעותי, לתהיה על אופיו של זה שיושב מולך, ולהחלטה מורכבת "האם זה האדם שאתחייב אליו לתקופה ארוכה?" 
אכן משימה לא פשוטה. לעיתים קרובות אתם תוהים " האם כדאי לדחות?" "האם לנסות?", "איך יהיה הסקס?" "מה יקרה אם לא יעבוד (כמו פעם קודמת)?"

גילה ברונר (סקסולוגית עם ניסיון עשיר בטיפול באכזבות מיניות של צעירים/ות הנמצאים/ות בעולם הדייטים) מציעה סדרת טיפים שיסייעו להבין מה קורה בדייט חדש.

דייט ראשון וסטרס

רוב המפגשים בדייט ראשון כרוכים בסטרס מסוים סביב הניסיון לבחון את השני/ה, המאמץ לחפש רמזים ותכונות אופי, להתבונן ולנתח את ההתנהגות ולהבין מה הוא או היא שווים. במקביל נעשה נסיון אישי להרשים ולהציג את עצמנו במיטבנו (שיחה חכמה, קולחת, מראה נאה ומושך והתנהגות שתקסים את הפרטנר).

דייט ראשון והמוח שלי

המוח עובד בעוצמה די גבוהה כאשר הוא צריך למלא את כל התפקידים שהטלנו עליו בדייט הראשון. מצד שני המוח זוכר, שבאתר ההכרויות היו עוד הרבה פרצופים שניתן להתחבר אליהם. אז מצד אחד אנחנו עסוקים, לומדים את התהליך שמתקיים, אך חלק מאיתנו כבר נמצא בדייט אחר.

המוח שלי והסטרס שלי

בוודאי אתם יודעים שהמוח יודע להתנהל במצבי חירום. למשל, אם נפלת ונוצר חתך מדמם ברגל, המוח מגייס את כל הפעולות הנדרשות לטפל במצב: עוצרים את הדימום ומגיעים במהירות אפשרית לקבלת עזרה ראשונה או קוראים (צועקים, בוכים) כדי שמישהו אחר יתגייס לעזרה לפי הצורך. ברגעים אלה של סטרס, המוח עוצר את כל הפעילות הגופנית שאיננה נחוצה. הוא זקוק לפעילות לב אינטנסיבית, לפעילות של מערכת העצבים והשרירים, ולקבלת החלטות מהירה במערכת ה FIGHT-FLIGHT. לכן, בזמן הזה מערכות כמו מערכת העיכול, הרביה והמין נכנסות להילוך נמוך, להאטה או להפסקה. גם בטבע, בשנת בצורת קשה, בעלי חיים אינם מזדווגים ומערכת הרביה שלהם אינה פועלת.

החיבור בין מוח סטרס וסקס

לכן, קיים סיכוי משמעותי שסקס בדייט ראשון לא יאפיין אתכם. אם אתה, הגבר, לחוץ, יתכן שהזקפה שלך תיפול באמצע. אולי הזקפה תאפשר לך ביקור בנרתיק, אבל תגמור מהר מכפי שאתה רגיל. ואולי לא תגמור בכלל. אם את, האשה, יתכן שיקרו לך דברים דומים: הנרתיק לא יעבור הרחבה והרפיה מספיקה, הלחות תהיה נמוכה, העוררות והגירוי לא יתרוממו לרמה מספקת, והתוצאה תהיה כאבים וקושי להגיע לאורגזמה.
שניכם תרגישו חוסר רצון להיפגש שנית.

מה עוד קורה?

בגלל הסטרס, יש סיכוי שהגבר לחוץ להוכיח שהוא בסדר, לתת ביצוע (זקפה ושפיכה) מבלי להתפנות להקשיב וללמוד את העדפות בת/בן הזוג. 
בגלל הסטרס, יש סיכוי שהאשה לחוצה להיות בסדר, תתעלם מבן/בת הזוג או תתעלם מהצרכים האישיים שלה. די באסה עבור 2 הצדדים. 

מה עושים?

לא מפחדים. מתעלמים מהקול החברתי שלוחץ עליכם לתפקד בתנאים לא מתאימים. ממתינים, נפגשים, עד שמכירים ומרגישים נינוחים, שמחים ורגועים. מערכת המין תתפקד יותר טוב בתנאים אלה. 

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בכירה בטיפול מיני
לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113