זוג בחור ובחורה לובשים מסיכת פנים

מגיפת הקורונה השפיעה כמעט על כל תחום בחיינו וכך גם על הזוגיות.

במאמר תוכלו לקרוא על מה שהרווחנו מהתקופה, מה שלמדנו ממנה ואיך מתמודדים עם החשק שהשתנה בעקבותה.

מה הרווחנו?

בתקופת הריחוק של הקורונה אנו זקוקים להרגיש שייכים, להיות מחוברים, לדעת שיש למי לספר, שמישהו יקשיב, שיש עם מי להתחבק, לצפות בסרטים או לאכול ביחד. אז אם נתקעתם ביחד בגלל הקורונה, או אם החלטתם להתחבר למגורים משותפים למרות שאתם בקושי מכירים, עשיתם עיסקה בכלל לא רעה. אפילו הרווחתם תרומה משמעותית לבריאות הנפשית והפיזית שלכם. 

איך מארגנים ספייס ?

אם אתם ביחד כל היום, עובדים מהבית או בחל"ת או בלי עבודה ממש, חשוב לאפשר ספייס ופרטיות אחד לשני. לפעמים הוא אומר: "אני זקוק לספייס ממך, שקט לכמה שעות". לפעמים היא נועלת את הדלת בהודעה ברורה שהיא רוצה שקט ממך. אפשר להיעלב, לתרגם את זה כדחיה. אבל- זה ממש מיותר. זוגיות יכולה להתעשר באינטימיות, להעצים משיכה הדדית ולהרוויח סקס טוב - רק כאשר יש בה גם זמן קרוב וגם מרחב וזמן בנפרד.

עיקרון האקורדיון ?

זוגיות טובה היא כמו אקורדיון. האקורדיון הוא כלי נגינה השייך למשפחת המפוחים, והוא מפיק צלילים נפלאים מתנועות של כיווץ ומתיחה של המפוח. גם בזוגיות חשוב שנתרחק ונתקרב, ושוב מתרחקים ושוב מתקרבים. התנועה הזו יוצרת את המוזיקה המיוחדת של הזוגיות שלכם.

ומה קרה לסקס? למה החשק ירד?

אנחנו בתקופה מוזרה. כל מה שהיה ברור נעלם. אי אפשר לתכנן עבודה, קריירה או חופשה, ונעלמו מקומות הבילוי האהובים. ללכת למופע? לצאת לבר? לקפוץ לסופ"ש בצימר בגליל? להזמין טיסה לאי אקזוטי או לעיר סואנת בחו"ל? - פתאום זה נראה כמו פנטזיה. אנשים רבים מספרים לי שהם חשים דכדוך, חוסר אונים, אי-שקט ועצב.

במצב כזה יש סיכוי שהחשק המיני ירד. אז אל תבהלו.

המוח שלנו מאד "חכם". הוא קולט שהוא צריך לשמר את הכוחות שלכם. המוח עושה מאמצים לשמור על מאגרי האנרגיה הנפשית והפיזית שלכם, על מנת להתמודד עם מצבי הסטרס שבו עולמנו מצוי. לכן, באופן זמני, המוח משתיק את הדחפים ומוריד את רמת החשק המיני. כך הוא מתנהל במצב השרדות.

מה עושים כשהחשק נמוך? 

(1) לא נבהלים ! מבינים שזה זמני.
(2) אוגרים כוחות (להקשיב למוזיקה, לעשות ספורט, למצוא תחביבים)
(3) מספקים כוח אחד לשני (מפרגנים, מחזרים, אומרים מילה טובה, מתחבקים, עושים עיסוי מפנק) 
(4) קובעים דייט עם תוכן מעניין (ראו מאמר קודם: "איך עושים דייט מוצלח זוגי בבית?")

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בכירה בטיפול מיני
לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113