אישה על רקע אפור וסימני שאלה

כן או לא? מותר או אסור להשתמש בויברטור? האם אתמכר לויברטור? האם לא אוכל לגמור בדרך אחרת? האם הדגדגן שלי ירדם, ויאבד את התחושות? 

מה הבעיה בשימוש בויברטור?

מפחידים נשים בנושא השימוש בויברטור, והן חוששות ושואלות: להשתמש בויברטור? האם השימוש ממכר? האם בגללו אוותר על יחסי מין? האם לא אדע לגמור בדרך אחרת? האם הדגדגן ירדם, יאבד תחושה ולא ארגיש אותו יותר? 
בואו נרגע- זוהי אגדה אורבנית. מעשיה המצטרפת לסיפורים מפחידים שמגבירים תחושות האשמה של נשים סביב מיניותן, וחוסמים את החופש להכיר את הגוף ולענג אותו, מבלי להיות תלוי ביחסי מין. במשך שנים נהגו להבהיל נשים, שהשימוש בויברטור יגרום לשפשוף וכאב, לגירויים בעור, לדלקת ונפיחות, לחתכים וקרעים, ואפילו לנימול (חוסר תחושה).

מה אומרים מחקרים?

מחקר שנעשה בארה"ב בשנת 2009 בהשתתפות 2056 נשים בנות 18 ועד 60, מצא שיותר מ 50% מהנשים השתמשו בויברטור לפחות פעם אחת בחייהן. מעניין ש 71% מהנשים שהשתמשו בויברטור לא סבלו כלל מתופעות לואי ולא היו להן בעיות בשימוש. אצל 16% מהנשים היה חוסר תחושה זמני בדגדגן, תופעה שנעלמה תוך זמן קצר. רק חצי אחוז מהנשים חשו נימול בדגדגן שנמשך מספר ימים, ואז התחושה חזרה. במחקר הזה, רוב הנשים השתמשו בויברטור בגירוי חיצוני, כלומר גירוי הדגדגן ולא הכנסת הויברטור לנרתיק. והממצא הכי מעניין: התפקוד המיני ושביעות הרצון מיחסי מין אצל נשים אלה היו גבוהים יותר, לעומת הנשים שלא השתמשו בויברטור.

למה יש חוסר תחושה?

זה דומה לתנוחה שאת יושבת רגל על רגל. כשאת משחררת את הרגליים מיד את מרגישה אבדן תחושה. כאשר הדם מתחיל לזרום, את עלולה לחוש אפילו כאב. אבל, יש לזכור- כמו שהרגל איננה פצועה מהתנוחה, כך גם הדגדגן אינו נפגע. השינוי זמני בלבד. ומי שהנושא בכל זאת מדאיג אותה – אפשר להשתמש בויברטור בעוצמה נמוכה או לזמן קצר יותר. 

מה כן יכול לקרות?

יכול לקרות שהתרגלת לגירוי עם ויברטור, כמו שמתרגלים לשתות קפה באופן מסויים. כאשר יש שינוי בגירוי, זה מרגיש אחרת. למשל, אולי התרגלת להתגרות לבד, להיות מרוכזת בלי הפרעות, ולגמור באופן יעיל. ואז, ביחסי מין, הנוכחות של מישהו אחר מפריעה לך. ואולי הוא מנסה לגעת בך באופן שונה ממה שהתרגלת, ותצטרכי ללמד אותו מה מתאים לך (כמו שמלמדים בן זוג איך להכין לנו את הקפה שלנו). בנוסף, ביחסי מין מצפים ממך לגמור מביקור של פין בנרתיק שלך, וזה גירוי לא יעיל עבור נשים רבות. התוצאה- שלא תגמרי ביחסי מין, אבל זה לא בגלל הויברטור.

המלצה לסיום 

אם בחרת בויברטור לגירוי שלך, תתמקדי בגירוי ותהני. ואם תכירי עוד סוגי גירוי, היכולת שלך ליהנות מכל מיני מצבים תגדל (בעצם זה כמו לגוון ולהכיר כל מיני סוגים של אוכל, ולא להתקע בסוג אחד).

גילה ברונר, MPH MSW - מטפלת מינית מוסמכת ומדריכה בכירה בטיפול מיני לקביעת תורים ניתן להשאיר פרטים בטופס מטה או להתקשר 058-5521113