תוספי תזונה ומוצרים שונים הנמכרים במרכז דניאלי- עכשיו גם באינטרנט!

עמוד הבית > פעילויות המרכז

רפואת מומחיםבמרפאה תמצאו אוזן קשבת לכל בעיה רפואית: גופנית או נפשית
.

אורוגניקולוגיה
אורולוגיה
פסיכיאטריה

כירורגיה

סקסולוגיה

ברית מילה


אורולוגיה:


רופא מומחה בתחום האורולוגיה הכללית, בעיות ערמונית, שליטה בדרכי השתן בגברים ובנשים, גידולי מערכת השתן (כליות, כיס השתן, אשכים, סרטן הערמונית) ובדיקות אורודינמיות של מערכת השתן, בעיות אין אונות ופיריון הגבר.

צור קשר

פסיכיאטריה:


רופאה מומחית בפסיכיאטריה של המבוגר עוסקת בין היתר בתחומי בעיות רגשיות ומצבי מצוקה, הפרעות חרדה, פאניקה,הפרעה טורדנית כפייתית ופוביות שונות כגון: פחד קהל וחרדה חברתית.
במרפאה ניתן לקבל טיפול אישי פסיכוטרפויטי(שיחות) בשילוב טיפול תרופתי.
כמו כן ניתן לקבל חוות דעת מומחה פסיכיאטרית לצורך הגשתו לבתי משפט או לוועדות רפואיות.

צור קשר


אורוגניקולוגיה:

האורוגינקולוגיה הינה תחום רפואי המוקדש לבעיותיהן של נשים הסובלות מרפיון רצפת האגן. רצפת האגן נרפית כתוצאה מלידה: בעת מעבר הילוד בתעלת הלידה מתרחשים שינויים אנטומיים המחלישים את השרירים והרצועות התומכים ברחם, בכיס השתן ובמעי - מתחת. ככל שהאישה תלד ילדים רבים יותר, ככל שילדיה יוולדו כבדים יותר וככל שלידותיה תהינה קשות יותר כך יגברו סכוייה להמנות עם 20% מן הנשים הסובלות מבעיות של רפיון רצפת האגן בהמשך חייהן. בעיות אלו כוללות אי-שליטה על מתן השתן ודלף שתן  במאמץ כגון שעול, צחוק, עיטוש ועוד. נשים אחרות נזקקות לשירותים לעיתים קרובות מאוד ביום וגם בלילה, יש הסובלות מקושי לשלוט על היציאות ויש הסובלות מבלט וגינלי העלול להגרם בנסיבות של צניחת רחם, כיס שתן או מעי. למותר לציין כי מדובר בהפרעות קשות עד מאוד לתפקוד היומיומי וכי הסבל הנגרם לאישה מהפרעותאלו מגיע לליקוי תפקודי אשר אינו רחוק מנכות של ממש בהיבט המגבלות המוטלות על האישה הסובלת מאלו.

הטיפול בשלל הבעיות הנדונות מושתת על תרופות חדשניות לריסון פעילות מופרזת של שריר כיס שתן במצבי גריות יתר, פיזיוטרפיה מתקדמת כגון ביו-פיד-בק, ולעיתים יש צורך בפעולות ניתוחיות מתקדמות אשר החליפו בעשור האחרון את הניתוחים הגדולים והקשים שבוצעו בעבר הלא רחוק. פעולות ניתוחיות אלו הינן בעלות כושר ריפוי ושיקום טוב לרצפת האגן, והן נסבלות היטב על ידי המטופלות. בדרך כלל הדבר נעשה במסגרת "אישפוז יום" ובהרדמה מקומית או איזורית.הנסיון הרב אשר נצבר בתחום האורוגניקולוגיה בארץ ובעולם מלמד על יעילות גבוהה ושביעות רצון רבה בקרב המטופלות.

מאחר ומדובר בתחום רפואי מורכב הדורש התמקצעות מיוחדת, הוכרה האורוגינקולוגיה כהתמחות נפרדת בארה"ב ובמדינות חבר העמים הבריטיים, ואף בארץ הוקם גוף מקצועי המאגד בחובו את העוסקים בתחום. כל אלו נחוצים על מנת להבטיח איבחון נכון של מלוא הבעיות מהן סובלת אישה מסוימת ואף את היכולת להבטיח לה את הטיפול המתאים לה ביותר.  

אורוגניקולוגיה:-TVT 

הניתוח הנפוץ והמקובל היום לטיפול בדלף שתן הקשור לפעילות אצל האישה הינו ה-TVT.
מדובר בפעולה ניתוחית זעיר פולשנית האורכת כ 10 דקות בידי מנתח מנוסה ומיומן, ואשר שיעור הריפוי הנובע ממנה הינו למעלה מ 90%.הפעולה ניתנת לביצוע  בהרדמה מקומית או איזורית והמטופלת משוחררת לביתה בו ביום. במהלך הפעולה המנתח מניח סרט סנטטי (צינור הטלת השתן), לשם שיחזור התמיכה אשר אבדה בעקבות לידה. כך גם מושבת לאישה השליטה על מתן השתן ונמנעת ממנה אי נעימות רבה.

 צור קשר 

 

כירורגיה:

המרפאה מצוידת על מנת לתת מענה לכל הבעיות הכירורגיות הקיימות.
במרפאה מבוצעים ניתוחים בהרדמה מקומית להסרת נגעים עוריים (בהמלצת רופא עור) לכריתת ציפורן חודרנית, יבלות ושומות.
במרפאה הציוד הדרוש להוצאת גופים זרים, לתפירת חתכים ולניקוז מורסות.
ניתן גם לבצע שאיבה של ציסטות בשד ובדיקות אחרות כדיקור אבחנתי.
במרפאה הציוד הנדרש לאבחון וטיפול במחלות של פי הטבעת: טחורים פיסורה.
אנו מבצעים  בדיקות אנדוסקופיות קצרות של מערכת העיכול – אנוסקופיה ורקטוסקופיה

במידת הצורך ניתן לבצע גם קשירת טחורים.
אבחון בעיות ורידים וכלי דם מבוצע במרפאה בשיתוף עם מכוני הדמייה של הקופה (אולטרהסאונד דופלר ורידי ועורקי).

צור קשר

 

סקסולוגיה:

הם נכנסים לחדר, נבוכים, לא יודעים מה מצפה. מאות גברים ונשים כבר ביקרו כאן, אך לא מדברים על זה. די נדיר שתשמעו חברים שלכם אומרים: "השבוע היינו אצל סקסולוגית והיה מצוין". כאן ננסה לתאר איך מתנהל הטיפול המיני.

כאן בחדר נוצרת הזדמנות ראשונה לתאר את מה שמטריד ולהאזין לבן זוגנו מתאר את חיינו  המשותפים. עצם השמעת התיאור המביך בנוכחות איש מקצוע יוצרת הקלה, בעיקר אם שתקתם הרבה זמן ואתם כמעט נחנקים מתסכול. בניגוד לקלות שבה ודעים לתאר איך אוהבים לבלות ומה אוהבים לאכול, לרובנו קשה לתאר את הפעילות המינית המועדפת. איך לומר "כיף לי כשהוא מנשק ב.."  "אני אוהב ליטופים חזקים.." "הייתי רוצה לגרות את..." ובאיזה מילים להשתמש כשרוצים לתאר אורגזמה, זקפה, דגדגן או מין אוראלי? להפגת המבוכה אני נוהגת לשאול הרבה שאלות קטנות ומכוונות. השיחה זורמת והתמונה מתגלה: מערכת היחסים, התקשורת, מידת ההקשבה וההבנה ההדדית.

אחרי פגישה משותפת, נהוג להזמין כל אחד בפרד. זוהי הזדמנות לגלות בעיות שלא נאמרו בפורום הזוגי ולהשמיע מיוחדות. בשלב זה ניתן להתחיל לתפור את חליפת הטיפול המתאימה לזוג. הדבר נעשה תוך שיתוף והסכמה. הטיפול כולל שיעורי-בית כמו תרגילי פינוק ומגע, תרגילי תקשורת והקשבה ותרגילים ישירים לפתרון הבעיה. נשים הסובלות מכאבים ביחסי מין, ילמדו להכיר את איבר המין שלהן, להפעיל את מערך השרירים ברצפת האגן, יקראו ספרים על מיניות האישה ויכירו טכניקות שונות לכניסה לאווירה מינית. בשלב הבא הם תוכלנה להשתמש במאמני נרתיק, מכשירים בגדלים שונים (מאצבע דקיקה עד לעובי פין) שנועדו להכין את הנרתיק לביקור בתוכו. גברים הסובלים מפליטה מהירה יכנסו לסדרת אימונים אינטנסיבית הכוללת למידה מדוקדקת של האופן שבו הגוף שלו מגיב ברמות שונות של גירוי. בשלב הראשון נעשים האימונים ידי הגבר לבד ובשלב השני ניתן לצרף את בת הזוג.

צעירים המתקשים ביצירת קשר זוגי בגלל חששות לקיים יחסי מין או בגלל שחוו כישלון טראומטי, יעברו את הטיפול לבד ויקבלו הדרכה וליווי תוך כדי יצירת קשר זוגי חדש.

טיפול המיני כולל לפעמים שיעורים בסיסיים בחינוך מיני ומתן מידע והעשרה. יש כאלה שאינם זקוקים ליותר ממפגש אחד. כמו, אותו גבר, גרוש טרי בן 40 , שפעם ראשונה בחייו לא עמד לו כשניסה לקיים יחסי מין עם חברה חדשה. היא נעלבה והוא נבהל. אחרי שיחת יעוץ והדרכה  הסתיים הטיפול בהצלחה.

למאמרים נוספים בנושא לחץ כאן
צור קשר
 ברית מילה: 

  • ברית מילה הינה פעולה ניתוחית הקטנה הכוללת את הפרדת  העורלה מהעטרה וחיתוכה.
  • ברית מילה הינה פעולה כואבת אם נעשית ללא אילחוש.
  • במצבים מסויימים כגון היפוספדיאס בהם הילד יצטרך להנתח הגיל מאוחר יותר עדיף לא לבצע את הברית מאחר ודבר עשוי לפגום בהצלחת הניתוח העתידי. כדאי להתייעץ עם אורולוג במידה ומתעוררת שאלה. 
  • ישנם מצבים פתולוגיים של הפין המתגלים רק לאחר ביצוע ברית במילה.
  • ברית מילה הינה פעולה בטוחה אם נעשית בזהירות, ע"י אנשים מיומנים ומנוסים ובצורה סטרילית.
  • הוריות נגד לביצוע ברית מילה במועד הינן:תינוק חולה או שאינו יציב, פג, איבר מין שאינו תקין (כגון היפוספדיאס) והפרעות בקרישת הדם.
  • ברית המילה נערכת ביום השמיני להולדת. כאשר הלידה היתה לאחר שקיעת החמה מניין הימים מתחיל מהיום הבא.
  • לפי הדת היהודית אין צורך במניין גברים לביצוע ברית מילה.
  • ברית המילה נערכת גם ביום שבת או במועד.

 

ברית מילה  הינה פעולה כירוגית קטנה הכוללת את הסרת עור העורלה. עור העורלה הינו העור העוטף את העטרה של הפין. זהו תהליך קצר מאד הלוקח 2-3 דקות. טכניקת הפעולה מבוצעת עם מגן עטרה בשם MOGEN הידוע בבטיחותו. למגן זה שני תפקידים האחד להגן על העטרה בזמן החיתוך והשני לעצור את הדימום מהחתך.

לפני הברית ההורים יקבלו הסבר לגבי ההרדמה והמילה, הילוד יבדק בכדי לוודא כי הינו במצב  בריאותי תקין. וכן בכדי כי לא קיימת בעייה מולדת מולדת העשוייה לגרום לדחיית הברית.

 

לפני הכל הנני מנקה את אזור הגניטליה עם תמיסת יוד לחיטוי.

הרדמה: טרם ברית המילה מתבצע אילחוש מקומי בעזרת זריקה זעירה בבסי הפין.

כעשר דקות לאחר האילחוש אני מבצע את הפריעה שהינה הפשלת עור העורלה מהעטרה ואז מתבצעת המילה.

 

הבראה: לאחר הברית ההבראה הינה מהירה אולם כמו בכל חתך כל אדם מבריא באופן שונה. הפין מקבל את צורתו הסופית לאחר שהבצקת חלפה וזאת לאחר כחודש. הדימום פוסק תוך דקות ספורות. תוך שעות אזור מעבר לעטרה מתנפח מעט ותוך יום מופיעה הפרשה לבנבנה בחתך זוהי הפרשה פיברין וקשורה להבראה תקינה של האזור.

 

הרדמה מקומית {אלחוש}: מידע המצטבר בשנים האחרונות מצביע על כך שברית המילה הינו הליך הגורם לכאב ולא כמו שסברו בעבר כי תינוקות אינם חשים בכאב. לכן גם המלצת אירגון רופאי הילדים האמריקאי (AAP ) לבצע  פעולה זו לאחר הרדמה מקומית.

האלחוש  נעשה בשילוב של מס דברים:

1.  מריחת משחת EMLA  מקומית כשעה טרם ביצוע ברית המילה. יש למרוח את הפין עד לבסיסו ולכסות עם ניילון נצמד  בכדי שהמשחה לא תספג בטיטול (יעשה ע"י ההורים בבית שעה טרם הברית).

2. לפני המילה מתבצעת הרדמה מקומית עם מחט עדינה מאד. הרדמה זו מספיקה לאחר הברית למ"ס שעות שהוא הזמן היותר כאוב.

  

סיבוכים: הסיבוכים הקשורים לברית מילה הינם נדירים אולם כמו הכל פעולה כירוגית גם כאן יתכנו סיבוכים אשר הינם בד"כ קלים וניתנים לטיפול.

 

1. דימום: הדימום הינו אחת המצוות של ברית המילה. דימום מופיע מכל חתך ניתוחי וכך גם בברית המילה.

    כאן הדימום הינו מזערי ופוסק בד"כ מייד. דמם רב יותר או דימום המתמשך פוסק ע"י לחץ מקומי.

2. זיהום בחתך ברית המילה: הינו נדיר וזאת בשל אספקת הדם העשירה לפין.

3. תוצאות אסטטיות של הברית: הצורה הסופית של הפין לאחר הברית תלוייה בחיתוך ובצורת ההחלמה של העור לאחר החיתוך. לעיתים נדירות מוסר רק חלק קטן של העורלה דבר היוצר עודף עור, כן צורת ההחלמה של העור יכולה להביא לתסביב או עקמת של הפין. סיבוכים אילו הינם נדירים וניתנים לתיקון בצורה פשוטה.

 

ציוד לברית המילה:

1.                      4 חיתולי בד כותנה

2.                     5 טיטולים חד פעמיים

3.                     מגבונים לחים

4.                     שמן תינוקות

5.                     סירופ אקמולי

6.                     מוצץ (גם אם הילד אינו נוהג לקחת)

 

 

לטקס דתי:

1.                     כיפות

2.                     2 טליטות

3.                     כרית

4.                     בקבוק יין

 

 

מומלץ להאכיל את הילד כשעה טרם הברית.

שעה טרם הברית יש למרוח על כל הפין משחת אמלה (כ 2 גרם).

צור קשר